totobo
pinbet
totobo

Büyük Budapeşte Oteli Full HD kalitede türkçe dublaj seçeneğiyle hemen izle. Macera türünde olan ve 8.1 IMDB puanına sahip 2014 yapımı filmin yönetmen koltuğunda ise Wes Anderson bulunuyor.

10 1 8.1 705575
Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 705.575
Süre
Yapım Yılı 2014
Tür Macera Komedi Dram
Yönetmen Wes Anderson
Oyuncular Ralph Fiennes F. Murray Abraham Mathieu Amalric Adrien Brody

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • seymour

  seymour

  3 yıl önce
  0
  cevapla

  Wes Anderson külliyatını tamamlamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki duygusal bağın en inceldiği film bu oldu benim için. Wes'in "Nasıl desem?" den ileri götüremediğim bir hüznü vardır, bunu sık başvurduğu oyuncularla yinelese bile bu sahneler hiç bir zaman filmlerinin en vurucu sahneleri olmamıştır genel kitleye göre. Bana göreyse durum bambaşka Wesi sevmemin nedenidir o sahneler. Somut bir örnek vermek gerekirse "Bottle Rocket" filminin son sahnelerinde Owen Wilson'un bir bakışı vardır hisseden hissetmiştir, işte o sahnedeki gibi düşünün bu hüznü. Yorumun başında dediğim gibi bu hissin neredeyse olmadığı izlediğim tek W.A filmi bu. İroniktir ki bu filmin tek eksiğide budur. Sadece TGBH adına düşünürseniz boş ama W.S külliyatını anlamlandırmak için dolu bir yorumla iyi seyirler diliyorum. Ayrıca değinmeden geçmiyeyim WS'nin adını ilk kez bu kadar duyurmasına karşın benim için bok püsüre yakınlık eden film olmuştur, diğer filmlerinin yanında. Tilkili olan hariç :))

  • EraMorgoth

   EraMorgoth

   3 yıl önce
   0
   cevapla

   Bir zaman Simon isimli bir genç çocukluk arkadaşları ile oturmuş. Kendi aralarında senaryolar yazmaya başlamışlar. Ardından bunları Görsel Komedinin kusursuz başlatanı ve üstadı Edgar Wright’a vermişler. Ortaya Shaun of the Dead, Hot Fuzz gibi filmler çıkmış. Görsel Komedinin tek örneği Edgar Wright ve Simon Pegg gibi isimler iken bir gün Wes Anderson Büyük Budapeşte Oteli ile çıkageldi. Bu adamın bu filmi gerçekten gayet güzel. Bir Vine videosu kadar kalitesiz birbirinin gölgesi gibi devam eden komedi filmleri varken, Edgar Wright’dan gördüklerini pekiştirip görsel komediye apayrı bir boyut getiriyor Wes Anderson. Ki filmin oyuncuları dahi farklı farklı üstad.

   • hulusi

    hulusi

    2 yıl önce
    0
    cevapla

    Film 16:9 ve Open 720'nin berbat bir altyazısı var. Formatın altında ve üstünde kalan siyah şeritlerin bir altında bir üstünde çıkıyor alt yazılar. Dalga geçer gibi... Diğer kaynakların biri üyelik istiyor diğeri de 1080'lik dön baba dönelim... Yani izlenmiyor!

    • simyager

     simyager

     1 yıl önce
     0
     cevapla

     Filmin ilk başlama sahneleri ve afişi ön yargılı olmama sebep oldu ama kısa bir süre sonra bütün bulutlar dağıldı. Hikaye ve oyunculuklar gayet güzel ve izlenmeye değer demiyorum izlenmesi gereken bir film

     • Jodas

      Jodas

      11 ay önce
      0
      cevapla

      Gorsel,masalsi ama tatmin edici degil

      • Abdullah1299

       Abdullah1299

       3 hafta önce
       0
       cevapla

       Çok eğlenceli ve güzel vakit geçirten bir film

       Kapat