V for Vendetta izle, V for Vendetta türkçe dublaj izle | "Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirlere kurşun işlemez!"

V For Vendetta, totaliter bir dünyada kaybolan kimlik ve özgürlüğün öyküsünü anlatıyor. Alan Moore’un yazıp David Lloyd’un çizdiği aynı isimli çizgi romandan uyarlanan filmin yapımcılığı ve senaryosu Wachowski kardeşlere ait. Matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan James McTeigue ise bu kez yönetmen koltuğunda oturuyor. Başrollerinde Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry, John Hurt bulunan V For Vendatta, Tafdi kalitesi ve 1080p izleme seçeneği ile sizlerle.

2020 yılında İngiltere'deyiz. Hükümet halkı baskı altında tutmakta ve temel haklarını kısıtlamakta. Medya tarafsız değil ve çoğu zaman hükümet isteğiyle yalan haber yapmakta. Sokağa çıkma yasağı olan bir gün Evey isimli bir kadın muhbirler tarafından saldırıya uğrar ve onu maskeli bir adam kurtarır. Fawkes maskesi takan adam kendini 'V' olarak tanıtır ve Parlamento Binasının Adalet Heykelini havaya uçurur. Bu olaylara tanıklık eden Evey ister istemez onun müttefiki olur. Terörist taktikleri ile İngiltere'ye özgürlüğü geri kazandırmaya çalışan 'V' hükümetten korkan halka Fawkes maskeleri gönderir ve 5 Kasım'da Parlamento’nun çevresinde buluşmaya davet eder.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 hafta önce
IMDB Puanı 8.2
IMDB Oy Sayısı 958.799
Film Süresi 132 dakika
Yapım Yılı 2005
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Krallık Almanya
Tür Aksiyon Dram Gerilim
Yönetmen James McTeigue
Oyuncular Natalie Portman Hugo Weaving Stephen Rea Stephen Fry

V for Vendetta yorumları