The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society izle, Edebiyat ve Patates Turtası Derneği izle, The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society türkçe altyazılı izle, Edebiyat ve Patates Turtası Derneği türkçe altyazılı izle | Özgür ruhlu bir yazar olan Juliet, yeni kitabı için hazırlık sürecindedir. Bir gün 2. Dünya Savaşı’nda Nazi işgali altındaki Guernsey adasında yaşayan bir grup insanın kurduğu Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği'nin üyesi olan Dawsey’den bir mektup alır. Mektupta yazılanlardan oldukça etkilenen Juliet, kulübü ve üyelerini merak etmeye başlar. Kulübün ve halkın yaşadıklarının yeni kitabı için harika bir konu olabileceğini düşünen genç yazar, adaya gitmeye karar verir. Juliet ilk iş kendisine mektubu yazan çiftçi Dawsey ve kitap kulübünün diğer eksantrik üyeleri ile tanışır. Kulüp üyeleri ve kentin sakinleriyle konuştukça onlarla arasında güçlü bir bağ kuran Juliet’in hayatının gidişatı sonsuza dek değişecektir.

Savaş romanı yazarının işgal altındaki kent sakinleriyle kurduğu derinlikli bağları konu edinen dram filminin başrollerini Sindirella ile ünlenen Lily James ve Michiel Huisman üstleniyor. Filmin kadrosunda Matthew Goode, Jessica Brown Findlay, Tom Courtenay, Penelope Wilton, Katherine Parkinson, Glen Powell gibi isimler yer alıyor.

Eklenme Tarihi 3 ay önce
Güncelleme Tarihi 2 hafta önce
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 23.355
Film Süresi 124 dakika
Yapım Yılı 2018
Film Dili İngilizce Almanca Fransızca
Ülke Birleşik Krallık Fransa Amerika Birleşik Devletleri
Tür Dram Tarih Romantik
Yönetmen Mike Newell
Senaryo Don Roos
Oyuncular Jessica Brown Findlay Tom Courtenay Michiel Huisman Katherine Parkinson

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society - Edebiyat ve Patates Turtası Derneği yorumları

× The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society - Edebiyat ve Patates Turtası Derneği hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?