betreal
totobo
betreal
totobo
totobo
betreal

Arrival Full HD kalitede, tafdi farkıyla türkçe altyazılı olarak hemen izle. 2016 yapımı Dram türünde olan ve 7.9 IMDB puanına sahip filmin yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve oturuyor.

10 1 7.9 539812
Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.9
IMDB Oy Sayısı 539.812
Süre
Yapım Yılı 2016
Tür Dram Gizem Bilim Kurgu
Yönetmen Denis Villeneuve
Senaryo Eric Heisserer
Oyuncular Amy Adams Jeremy Renner Forest Whitaker Michael Stuhlbarg

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • muasperver

  muasperver

  2 yıl önce
  1
  cevapla

  Filmi izleyenler youtube'dan Barış Özcan'ın ilgili videosunu da izlesinler mutlaka. Filmin derinliğini ve tutarlılığını anlamak adına önemli.

 • Furkanfg112

  Furkanfg112

  3 yıl önce
  3
  cevapla

  2016'nın en iyi filmi buydu bence

  • bora1019

   bora1019

   2 yıl önce
   0
   cevapla

   Yavaş ilerliyor ama çok güzel bitiyor.

   • emredor

    emredor

    2 yıl önce
    0
    cevapla

    Evrenin dilini bilirsen zamanda gezersin.

    • suicidalpony

     suicidalpony

     2 yıl önce
     1
     cevapla

     İzledikten sonra hayatı sorgulatan, üstüne düşündüren başarılı bir film olmuş.Filmin sonlarına doğru olayı kavrayınca falan bir aydınlanma yaşıyorsunuz.Ben izlerken çok keyif aldım izlemeden geçmeyin derim.

     • moneta

      moneta

      1 yıl önce
      1
      cevapla

      Film insanlığın dil,din,ırk , o , bu, şu diye diye birbirini yiyip habire savaşmasından sıtkı sıyrılan uzaylıların dünyaya gelip ayar çekmesiyle alakalı :) Tabi insaoğlu yine insanlığını yapmıyor mu yapıyor ... ufo taşlayan köylü misali :P Anlayana çok söyleyen film :)

      • Exadious

       Exadious

       11 ay önce
       1
       cevapla

       Düşündürten güzel bir bilim kurgu.

       • Hitta

        Hitta

        2 yıl önce
        3
        cevapla

        heyecanla açıp zor bitirdim.Sevmedim ya.

        • Mubuan

         Mubuan

         2 yıl önce
         10
         cevapla

         Bu filmi beğenmedim. Neden mi? 1) Çünkü filmde "vay anasını, meğerse kadın geçmişi değil geleceği hatırlıyormuş" dedirten sürpriz dışında filmde izlemeye değer bişey bulamadım 2) Çünkü filmde bize geleceği gösteren bir dil öğreten ileri düzey medeniyete sahip varlıkların Ahtapotumsu ya da Kalamarımtrak bir görünüsünün olması bana çok komik geldi 3)Çünkü Louise'in gelecekte Çin generali ile yaptığı telefon konuşmasını hatırlaması mümkün değildir. Louise o konuşmayı o gün yapacak olsaydı gelecekte hatırlardı. Halbuki Louise'nin o kunuşmayı o gün aniden yapması mümkün değildir, şaşkınlık içindedir ve ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bu çok ciddi bir mantık hatasıdır. Geleceği meydana getiren bu günkü yaptıklarımız ve vermiş oldugumuz kararlardır. Henüz verilmemiş bir kararın meydana getireceği bir gelecek mümkün değildir. Bilemiyorum siz de kavrayabildiniz mi? 5) Nedense herkes gemilerin neden o bölgelere indiğini soruyor. Hiçkimse neden 12 adet gemi var diye sormuyor. Neden 20 gemi değil, ya da dünyada 7 kıta var neden 7 gemi değil de 12 gemi yeryüzüne iniyor? Hristiyan inancına göre Hz. İsa öldükten sonra geriye kalan 12 havari dünyanın çesitli bölgelerine gitmiş ve oralardaki insanlara o dönemki hak din olan hristiyanlığı tebliğ etmiş yani hristiyan bakış açısıyla insanlığı aydınlatmıştır. Filmde de 12 gemi dünyanın çeşitli bölgelerine inerek geleceği gösteren/aydınlatan bir dil öğretip gidiyor. Alın size gizli Hristiyan propagandası. İŞTE BU NEDENLERLE BEN FİLMİ BEĞENMEDİM...

         • moneta

          moneta

          1 yıl önce
          1
          cevapla

          Tipik Hıristiyan düşmanlığı kokan bir yorum. "12" sayısının mitolojik, tarihsel ve dini pek çok anlamı var. Ve tarih boyunca değişik kültürler ( Batı ya da Doğu ) pek çok din ve inanç bu sayıyı özel bulmuş ve kullanmıştır. Ben burada bunları saymayacağım ama azıcık araştırsanız görürsünüz ki işler sadece sizin kafanızda kalıplaştırdıklarınızdan ibaret değil. Siz her ezbere bildiğinizi bu şekilde bir yerlere monte etmeye devam ediniz tabi sakıncası yok :) Filmin ne yönetmeni ne de Senaristi hakkında da en ufak bir bilginiz olmadığı gün gibi ortada...Denis Villeneuve öyle holywood propagandasına uyum sağlayan bir yönetmen değildir :) Eski ve eksik ezbere bilgilerle değil tazelenmiş daha detaylı bilgiler ışığında film yorumlayınız lütfen :D Bu arada "12" sayısı aynı zamanda tamamlanmış olmanın sembolüdür, filmi azıcık anladıysanız bu sayının aslında sadece 12 havariyi işaret etmediğini anlayabilmeniz gerekmektedir öhöm ;)

          • EvandroRoncatto

           Bu filmi bir şey yapalım da insanlar şaşırsın diye çektiklerini sanmıyorum ilk olarak . O yüzden de şaşırtmadı diye beğenmemek yanlış olur.

           • EvandroRoncatto

            2. Olarak Ahtapotları evrim teorisine göre yapmışlardır büyük ihtimalle . Son evrimleşen ırk maymundan değilde ahtapottan gelmiştir .

            • EvandroRoncatto

             (Yav alt satıra geçicem diye enter'a basıp duruyorum :D bu son :D) hektapotlar zamanı bizimki gibi düz bir çizgide yaşamıyorlarmış en son olarak onu öğreniyoruz belki yazı dilleri de o yüzden düz çizgilerden çok yuvarlak desenlere sahiptir . Ama son söylediğine tamamen katılıyorum malesef holywood gişe filmlerinin çoğu dünyayı kendilerinin kurtardığına/kurtaracağına diğer ülkelerin, kültürlerin kötüye hizmet ettiğini göstermek üzerine mutlaka bi kaç dokunuş yapıyolar

             • EvandroRoncatto

              Şimdi muasperver'in dediği gibi Barış Özcan'ın videosunu izledim o benim demek istediklerim daha güzel anlatmış :)

          • aydin_67

           aydin_67

           2 yıl önce
           7
           cevapla

           Düşük tempolu sıkıcı bir filmdi. Amy Adams'ın hatırı için seyrettim.

           • ertgrlkurt

            ertgrlkurt

            2 yıl önce
            0
            cevapla

            Çok değişik garip bir filmdi. İyi anlamda yani

            • Zikuvikuzi

             Zikuvikuzi

             2 yıl önce
             0
             cevapla

             "Uzaylı" konusuna farklı bir konsept getiren film

             rakipbahis
             Kapat