The Message izle, Çağrı izle, The Message 1976 izle, Çağrı hd izle, The Message full hd izle | 6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan hoşlandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke'yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönettiği rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Tanrı'ya tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.

Allah'tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu tecrübesiz olduğu halde Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının ardındansa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam'ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğu, Allah'tan başka tanrı olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.

En iyi müzik dalında Oscar'a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn'in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed'i göstermeden İslam'ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da tüm dünyadaki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 hafta önce
IMDB Puanı 8.2
IMDB Oy Sayısı 40.180
Film Süresi 177 dakika
Yapım Yılı 1976
Film Dili İngilizce Arapça
Ülke Lübnan Libya Kuveyt Fas Birleşik Krallık
Tür Macera Biyografi Dram
Yönetmen Moustapha Akkad
Oyuncular Anthony Quinn Irene Papas Michael Ansara Johnny Sekka

The Message - Çağrı yorumları

× The Message - Çağrı hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?