2036: Nexus Dawn izle, 2036: Nexus Dawn 2017 izle, 2036: Nexus Dawn full hd izle | Blade Runner yapımcıları tarafından çekilen ve filmin oyuncu kadrosundan Jared Leto başta olmak üzere önemli isimlerin yer aldığı 2036: Nexus Dawn adlı kısa film oldukça önemli detaylar içeren, keyifli bir seyirlik. Bu kısa film, 2049'dan yıllar öncesinde, 2036'da geçiyor ve Jared Leto'nun karakterinin yeni replicant'ına odaklanıyor.

İlk Blade Runner filminde yaşananlardan sonra replicant üretimi yasaklanır, Niander Wallace (Jared Leto) adlı bilim adamı hükümetten gizli olarak kusursuz replicant'ı üretmek için deneyler yapmaktadır. Uzun yıllar uğraştıktan sonra Nexus 6 adlı modeli üretmeyi başarır. Bu replicant kusursuz bir hizmetkardır ve daha öncekiler gibi özgürce düşünebilen bir yapay zekaya kesinlikle sahip değildir. Peki sizce Nexus 6 ve Niander Wallace, hükümet yetkililerini ikna edebilecek midir?

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 hafta önce
IMDB Puanı 7.0
IMDB Oy Sayısı 5.489
Film Süresi 6 dakika
Yapım Yılı 2017
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Kısa Bilim Kurgu
Yönetmen Luke Scott
Senaryo Brian A. Alexander
Oyuncular Jared Leto Benedict Wong Ned Dennehy Ade Sapara

2036: Nexus Dawn yorumları

 • deeppaz

  deeppaz

  1 yıl önce
  0
  cevapla

  yasalara göre (hepsi çıkmadı ama) en sevdiğim şu; yapay zeka sadece sanat yapamayacak/üretemeyecek, sadece insan yapacak. ve yapay zeka ölümlü bir olaya karışırsa sorumlu algoritmanın sahipleridir. günümüze kadar tasarım hatasından veya teknik hatadan dolayı yüzlerce uçak kazası ve on binlerce trafik kazası oldu. temel olarak bir fark yok