Lolita izle, Lolita 1997 izle, Lolita full hd izle | Yönetmen Adrian Lyne (9,5 Hafta, Öldüren Cazibe), 20. Yüzyıl dünya edebiyatının en önemli eserlerinden "Lolita"yı çarpıcı ve kışkırtıcı bir dille sinemaya aktarıyor.

Orta yaşlı öğretim görevlisi Humbert Humbert, ev sahibi Charlotte Haze ile evlenirken aslında aklında sadece güzel kızı Lolita'ya yakın olmak vardır. Lolita ona trajik biçimde kaybettiği ilk gençlik aşkını anımsatır. Ancak Humbert'in Lolita'ya duyduğu yasak aşk çok geçmeden herkesin yaşamını altüst edecek saplantılı bir tutkuya dönüşür. Charlotte'nin ölümüyle Humbert ve masumiyet simgesi Lolita ilişkilerini farklı bir düzeye taşır ve ülkeyi bir uçtan diğerine kat etmek üzere yola çıkarlar.

"Lolita" tıpkı yazar Nabokov'un aynı adlı romanı gibi, izleyicilere şiirsel bir trajedi, ciddi, tedirgin edici bir sanat eseri sunuyor. Humbert rolündeki Jeremy Irons'ın göz kamaştırıcı performansı ve sahnelerin görsel zenginliğiyle "Lolita" sinemaseverlerin unutamayacağı filmler arasında yer almakta.

"Lolita, hayatımın ışığı, kasıklarımın ateşi. Günahım, ruhum, Lo-li-ta."

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 6 gün önce
IMDB Puanı 6.9
IMDB Oy Sayısı 47.105
Film Süresi 137 dakika
Yapım Yılı 1997
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Fransa
Tür Dram Romantik
Yönetmen Adrian Lyne
Senaryo Vladimir Nabokov
Oyuncular Jeremy Irons Melanie Griffith Frank Langella Dominique Swain

Lolita yorumları

× Lolita hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?