Children of Paradise - Paradideki Çocuklar / Les enfants du paradis 1945 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Les Enfants du Paradis, yönetmenliğini Marcel Carné'nin yaptığı 1945 yapımı Fransız filmi. Film 2. Dünya Savaşı yıllarında Paris'in Almanlar tarafından işgal edildiği dönemde çekilmiştir. Filmin seti 1820'lerin ve 1830'ların en önemli sahnesi olan Paris'in Tiyatrosu'nda kurulmuştur. Film güzel bir hayat kadını olan Garance'ı ve ona aşık olan dört adamı anlatır; mim sanatçısı, oyuncu, suçlu ve soylu..

Film, biri 95 dakikalık biri de 87 dakikalık iki parçadan oluşur. Filmin toplam süresi ise yaklaşık üç saattir. Film orijinal bir amerikan filmi olan "Gone with the Wind "a Fransızların verdiği cevap olarak tarif edilir. Film 1995 yılında 600 Fransız film eleştirmeninin ve profesyonelin katıldığı bir anket sonucu "Gelmiş Geçmiş En İyi Film" olarak seçilmiştir.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 8.3
IMDB Oy Sayısı 15.961
Film Süresi 190 dakika
Yapım Yılı 1945
Film Dili Fransızca
Ülke Fransa
Tür Dram Romantik
Yönetmen Marcel Carné
Senaryo Jacques Prévert
Oyuncular Arletty Jean-Louis Barrault Pierre Brasseur Pierre Renoir

Children of Paradise - Paradideki Çocuklar / Les enfants du paradis 1945 yorumları

  • cnsu__3

   cnsu__3

   5 saat önce
   0
   cevap yaz

   çok iyi bir film...

   • cnsu__3

    cnsu__3

    5 saat önce
    0
    cevap yaz

    bir de filmden çok bir roman okur gibiydim, ince detaylar ve edebi bir dil hakimdi filme... ((filmle ilgili bir not: son sahne aylak adam romanının son sahnesine benziyor.. romanın yılı 1959i bu film 1945... acaba?? komplo teorisi üretmeyeyim; ola da bilir yani... :) ))