5 Centimeters Per Second - Saniyede Beş Santimetre / Byôsoku 5 senchimêtoru 2007 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Bu film 3 hikayenin bir araya gelmesinden oluşuyor; ilk bölüm “Okasho,” Takaki ile Akari'nin bir araya geldikleri günü gösterir. Sonraki bölüm, “Cosmonaut,”da başka birinin bakış açısıyla bu buluşmadan sonra Takaki’nin hikayesi anlatılır. Son bölüm olan “Byosoku 5 centimeter,”da ise düşünceleriyle ilgili kısa klipler vardır.

1. Hikaye: The Chosen Cherry Blossoms - Ōkashō (26 Dakika): Ailesinin iş değişikliğinden dolayı Akari Shinohara, ilkokulu bitirdikten sonra Takaki’den ayrılmak zorunda kalmıştır. Takaki ve Akari arasındaki derin bağlar, onların bugüne kadar birbirlerinden kopmasını engellemiş ve birbirleriyle mektuplar yoluyla iletişim kurmuşlardır. Ancak Takaki, ailesinin Kagoshima’ya taşınacağını öğrenince bu fırsatı değerlendirerek trenle Akari’nin ziyaretine gitmeye karar verir.

2. Hikaye: Cosmonaut (21 Dakika): Yıllar geçmiş ve Takaki lise son sınıf öğrencisi olmuştur. Takaki, hala Akari için mektuplar yazmakta fakat bu nektupları Akari’ye göndermemektedir. Bu sırada Takaki’nin sınıf arkadaşı Kanae Sumita, takaki’ye aşık olmuş ancak Takaki’ye açılmak için gerekli cesareti toplayamamıştır.

3. Hikaye: 5 Centimeters per Second (16 Dakika):Yıl 2008, Akari ve Takaki’nin yolları ayrılmıştır. Takaki, bir bilgisayar programcısı olarak artık Tokyo’da yaşamaktadır. Akari ise evlilik hazırlığı yapmaktadır. Bir gün, Takaki, tren yolunun orada, kendisine tanıdık gelen bir bayan görür.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 4 gün önce
IMDB Puanı 7.7
IMDB Oy Sayısı 39.940
Film Süresi 63 dakika
Yapım Yılı 2007
Film Dili Japonca Japonca İngilizce
Ülke Japonya
Tür Animasyon Dram Romantik
Yönetmen Makoto Shinkai
Senaryo Makoto Shinkai
Oyuncular Kenji Mizuhashi Yoshimi Kondou Satomi Hanamura Ayaka Onoue

5 Centimeters Per Second - Saniyede Beş Santimetre / Byôsoku 5 senchimêtoru 2007 yorumları

 • Nako

  Nako

  1 yıl önce
  0
  cevap yaz

  Myanimelist e göre 1. sıradadır ve gayet izlenilebilir bir animedir.