Easy Rider - Özgürlüğün Bedeli 1969 filmini 1080p kalite türkçe altyazılı izle

Filmde, uyuşturucu satışından kazandıkları parayı harcamak amacıyla motosikletleri ile Amerika'da gezinen iki hippinin, Wyatt (Peter Fonda) ve Billy'nin (Dennis Hopper), öyküsü anlatılmaktadır.

Kült film sıfatını hakkıyla kazanmış filmlerin başında gelen Easy Rider, Hollywood’da başarılı ama bağımsız, karşı kültürel ve düşük bütçeli filmler dönemini başlatmıştır. Wyatt ve Billy adında iki motorcunun süslü Harley Davidson’ları üzerinde Los Angeles’tan doğuya doğru yaptıkları bu özgürlük arayışı, alternatif bir yol filmi olmakla birlikte iki kahramanın Amerikan rüyasına ulaşma yolunda bilinmezlerle dolu destansı yolculuklarını anlatıyor. Film, paranoyanın, bağnazlığın ve şiddetin hüküm sürdüğü konformist Amerika’da idealist 60’ların çöküşüne tanıklık ediyor.

Filmde özgürlükler ülkesi olarak sunulan Amerika'nın aslında kendi içerisinde farklılıklara ve bireysel özgürlüğe karşı ne kadar hoşgörüsüz bir tutum takındığından bahsedilmektedir.Zamane kuşağın bu mantaliteyi değiştirmeye çalışması ve kendi bakış açısını ortaya çıkarma çabası filmin ana temasını oluşturur.

Film dönemin en eleştirel yapımlarından biridir.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 hafta önce
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 84.930
Film Süresi 95 dakika
Yapım Yılı 1969
Film Dili İngilizce İspanyolca
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Macera Dram
Yönetmen Dennis Hopper
Senaryo Peter Fonda Dennis Hopper Terry Southern
Oyuncular Peter Fonda Dennis Hopper Antonio Mendoza Phil Spector

Easy Rider - Özgürlüğün Bedeli 1969 yorumları

× Easy Rider - Özgürlüğün Bedeli hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?