Seven Chances izle, Yedi Şans izle, Seven Chances 1925 izle, Yedi Şans hd izle, Seven Chances full hd izle | Seven Chances’da (Yedi Şans), her tür sinemasal gag (gülüt, komik durum) kullanılarak, zaman, uzam ve fizikselliğin şaşırtıcı etkileşiminden kahkaha malzemesi çıkarılmış. Kilisenin içindeki ünlü kamera açısını gözünüzün önüne getirin örneğin Buster, arkasındaki boşluğu tümüyle dolduran yüzlerce grotesk kadına görünmeksizin ön sırada uyuyor (Filmin 1999’da gerçekleştirilen ve tam bir felaket olan yeniden çevrimi The Bachelor-Şahane Bekar’da kullanılan tek sahne).

Keaton’ın gag anlayışının dingin kaçıklığı, çağdaşı gerçeküstücülerin kalbini fethetmişti: Örneğin senaryonun yedi sayısına yönelik mantıksız saplantısı (Buster’ın 27. yaş gününde saat yediye kadar evlenmek için yedi şansı vardır); ya da sözümona beyaz ve Amerikalı bir grup yetişkin kadının, aslında (sırasıyla) küçük bir kız, Musevi, zenci ve erkek olduğunun ortaya çıktığı sekansta olduğu gibi insanların sahip olduğu herhangi bir sabit kimliği tümüyle anlamsızlaştıran olağanüstü gag’ler.

Keaton’ın en iyi ve en uzatılmış gag sekansları, dinamik olmanın yanı sıra dönüştürücü bir güce sahip. Gözlerimizin önünde tüm dünya adeta biçimini kaybedip yepyeni bir şekle bürünür. Filmin düğüm noktasındaki kovalamaca sekansında Buster devasa bir intikamcı kadınlar ordusu tarafından takip edilir. Birkaç kayanın üzerinden atladıktan sonra, bir anda cümle alem kocaman bir çığ gibi arkasında belirir.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 gün önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 8.143
Film Süresi 56 dakika
Yapım Yılı 1925
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Komedi Romantik
Yönetmen Buster Keaton
Senaryo Roi Cooper Megrue
Oyuncular Buster Keaton T. Roy Barnes Snitz Edwards Ruth Dwyer

Seven Chances - Yedi Şans yorumları

× Seven Chances - Yedi Şans hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?