Secrets & Lies - Sırlar ve Yalanlar 1996 filmini 1080p kalite türkçe altyazılı izle

İngiliz toplumunun genel muhafazakar tutumu ile 1968 kuşağının özgürlük tutkusunun yarattığı çelişkinin hikayesidir Secrets and Lies. Toplumsal baskıların karşısında silikleşen, gündelik hayattan ufak beklentileri olan insanların hikayesidir. Kapitalizmin aile kavramının içini çürütürken, görüntüyü kurtarmanın hikayesidir. Bu çerçeveden baktığımız zaman konusu gayet klişe olan, basit çekimlerle kotarılmış bir film iken, sağlam alt metinlerle içi doldurulmuş, İngiliz dolayısıyla Avrupa’nın ahlaki ve toplumsal yapısını eleştiren bir kara film olması yüzünden Cannes Film festivalinden en iyi film ödülünü almıştır.

Muhafazakar bir ailenin kızı zenci bir gençten gayri meşru bir çocuk doğurur. Çocuğu evlatlık verir. Yıllar sonra kızı, annesini bulur. Ve hikaye başlar… Kız okumuş ve göz doktoru olmuştur. Ailesi ona gerçeği açıklar ve annesini bulur. Annesi ise, mutsuz bir evlilik yapmıştır. Bir tane daha kızı olmuştur. İkinci evliliğinden doğan kızı , sorunlu bir kişiliktir. Zenci kız kardeşin ortaya çıkışı ile ailedeki temel yarılmalar ortaya çıkar. Burada temel sorun ailenin yeniden kurulmasıdır. Dayı, çocuğu olmadığından dolayı kocasından ve ailesinden nefret eden karısı vs.. Film bu karakterler etrafında, aile olmadan aile görüntüsü altında sinik bir tavırda yaşayan insanlar üzerine kuruludur.

Secrets and Lies, aile olma, toplumsal kuşak çatışması ve sınıf çatışması olarak karşımıza çıkıyor. Bunu sorunlu ve obsesif kişilikler üzerinden yapması filmi daha ilgi çekici kılıyor.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 32.075
Film Süresi 136 dakika
Yapım Yılı 1996
Film Dili İngilizce
Ülke Fransa Birleşik Krallık
Tür Dram
Yönetmen Mike Leigh
Senaryo Mike Leigh
Oyuncular Timothy Spall Phyllis Logan Brenda Blethyn Claire Rushbrook

Secrets & Lies - Sırlar ve Yalanlar 1996 yorumları

× Secrets & Lies - Sırlar ve Yalanlar hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?