Amarcord - Hatırlıyorum 1973 filmini 360p kalite türkçe altyazılı izle

Büyük beğeni kazanan bir yarı otobiyografi olan Amarcord, 1930 larda Mussolini hakimiyetinden hemen önce küçük bir Adriyatik köyündeki yaşam üzerine odaklanmaktadır.

İklim değişip bahar geldiğinde köyde bir festival düzenlenir ve yeni yaşamı kutlamak için sembolik bir şenlik ateşi yakılır. Meydandaki bu buluşma, film boyunca gerçekleşecek birçok buluşmanın ilkidir. Her bir araya geldiklerinde, topluluğun renkli üyeleri kendilerini bütünüyle ortaya koyup tuhaf kişiliklerinden övünç duyarlar. Fesat hakim olur her yerde. Filme yayılan kaotik hava filmde açık bir olay örgüsü görülmesini zorlaştırır. Amarcord gerçeküstü birkaç sekansa bölünür ve bunlardan birkaçı rengarenk köy ortamında oradan oraya dolaşıp duran Titta adlı genç bir adamın çevresinde gelişir. Siyaset ve aile ilişkileri grotesk bir uyumsuzluk ortamında birbirine karışır.

Amarcord 1975 yılındaki En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü de dahil tam 13 ödül kazandı. Fellini "En iyi yönetmen" ve "En iyi özgün senaryo" dallarında da Oscar'a aday gösterildi.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 32.850
Film Süresi 123 dakika
Yapım Yılı 1973
Film Dili İtalyanca Yunanca Ancient (to 1453)
Ülke İtalya Fransa
Tür Komedi Dram
Yönetmen Federico Fellini
Senaryo Federico Fellini
Oyuncular Pupella Maggio Armando Brancia Magali Noël Ciccio Ingrassia

Amarcord - Hatırlıyorum 1973 yorumları

× Amarcord - Hatırlıyorum hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?