The Sheltering Sky - Çölde Çay 1990 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Bir kadının tehlikeli ve erotik yolculuğu.. Turist, gezinin en başında evine ne zaman döneceğini bilir, oysa bir gezginin ne zaman geri döneceği hatta ve hatta dönüp dönmeyeceği bile belli değildir. Kit (Debra Winger) ve kocası Port (John Malkovich) New York'ta geçen on yıllık evliliğin ardından Fas'ın Tanca limanına gezgin olarak gelirler.

Birbirlerini derinden sevmelerine karşın artık ilişki kuramamaktadırlar. Birbirlerine ulaşma arayışlarını bu yeni coğrafyada giderek derinleştirerek dışsallaştırırlar. Yorgun evliliklerini, hatta yorgun ruhlarını canlandırmayı beklerken bu yolculuk onları trajik sonuçlara götürür.

Bertolucci, Time dergisi tarafından 1923'den beri İngilizce'de yazılmış en iyi 100 kitap arasında gösterilen P. Bowles'in aynı adlı eserinden uyarladığı bu filmde insan ruhunun ıssızlığını ve yalnızlığını sorgular. Bunun için seçilen mekan da bu kavramalarının maddi ifadesi olan Sahra Çölüdür. Muhteşem görüntü ve renkleriyle dikkat çeken film ayrıca özgün müziğiyle de Altın Küre ödülü almıştır.

Çölde Çay seyircileri egzotik, erotik, ölümcül, çılgın duyusal bir merkezin derinlerine çeken bir filmdir.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 6.8
IMDB Oy Sayısı 9.677
Film Süresi 138 dakika
Yapım Yılı 1990
Film Dili İngilizce Fransızca Arapça
Ülke Birleşik Krallık İtalya
Tür Macera Dram
Yönetmen Bernardo Bertolucci
Senaryo Paul Bowles
Oyuncular Debra Winger John Malkovich Campbell Scott Jill Bennett

The Sheltering Sky - Çölde Çay 1990 yorumları

 • remy

  remy

  4 ay önce
  0
  cevap yaz

  Yürek burkan hüzünlü bir film muhteşem manzaralar ve müzikler ve trajik son başka ne denilebilir ki izlemenizi öneririm çok teşekkürler emeği geçenlere