Chungking Express - Hong Kong Ekspresi / Chung Hing sam lam 1994 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Son filmi In the Mood for Love hala sinemalarımızda gösterilmekte olan Wong Kar-Wai'nin ikinci filmi "Ashes of Time"ın ses kaydının yenilenmesi amacıyla kurgu çalışmalarına ara verilince birkaç ayda, çok küçük bir bütçeyle çektiği bir 'ara film' olan Chungking Express, konusundan çok yönetmenin stiliyle bezeli olmasıyla öne çıkan bir film.

Wai, görsel anlatım öğelerini ustaca kullanarak Hong Kong'un kozmopolit, kaotik ve hızlı yaşamıyla birebir örtüşen bir anlatım diline ulaşmakla kalmıyor, postmodern durumdan kaynaklanan kişisel ve toplumsal zaman-mekan-durum algılanışları arasındaki farkın da altını başarıyla çiziyor.

Film, kabaca, PC 233 (Takeshi Kaneshiro) ve PC 633 (Tony Leung) yaka nolu iki polisin sevgilileri tarafından terk edilmeleri sonrasında yaşamlarında yeni bir sayfa açmaya çalışmalarını konu ediyor. İçine düştükleri bu durumdan ve yemek yemek için uğradıkları "Midnight Express" adlı büfeden başka ortak özelliği olmayan iki karakterin öyküleri de film içinde ardışıklık dışında bir ortaklığa sahip değil. Bu iki kaybetmiş polisin umutlarını yeniden kazanmaya çalışmaları, küçük sürprizlerle ve zekice diyaloglarla o kadar güzel anlatılmış ki filmin konusu hakkında daha fazla ipucu vermenin filmi ilk kez izleyecekler için haksızlık olacağını düşünüyoruz. Yeni bir sinema dili keşfetmek isteyenler için Chungking Express çok iyi bir başlangıç..

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 48.069
Film Süresi 102 dakika
Yapım Yılı 1994
Film Dili Kantonca İngilizce Japonca Hintçe Mandarince
Ülke Hong Kong
Tür Komedi Dram Romantik
Yönetmen Kar-wai Wong
Senaryo Kar-wai Wong
Oyuncular Brigitte Lin Tony Chiu Wai Leung Faye Wong Takeshi Kaneshiro

Chungking Express - Hong Kong Ekspresi / Chung Hing sam lam 1994 yorumları

 • eerffree

  eerffree

  1 yıl önce
  0
  cevap yaz

  yoruma gerek yok izlenmeli,tadı harika!

  • depechemode

   Wong Kar-wai'nin en beğendiğim filmidir kendileri. Çok duygu yüklüdür, çok özeldir. Görüntü de hayranlık vericidir. İzlenilmelidir. :)