routebets

The Nights of Cabiria - Cabiria'nın Geceleri / Le notti di Cabiria 1957 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

İtalyan Sineması'nın usta yönetmenlerinden Federico Fellini'nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Le notti di Cabiria" (Türkçe'de "Cabiria'nın Geceleri"), 1957 senesinde vizyona girdi. Fellini'nin eşi güzel aktris Giulietta Masina'nın başrolünde yer aldığı filmde Fransız aktör François Périer, İtalyan aktris Franca Marzi ve Dorian Gray gibi isimler rol alıyor. En İyi Yabancı Film dalında Oscar Ödülü kazanan "Le notti di Cabiria", BAFTA'ya da adaylığını koyarken Cannes Film Festivali'nde En İyi Aktris ve OCIC Özel Ödülü'ne layık bulundu.

Hayatını bedeniyle kazanan Cabiria, çocuksu bir kadındır. Aptallığa varan saflığı yüzünden kanmaya mahkum olan genç kadın, erkekler tarafından sürekli dolandırılsa da hayallerini küçültmek şöyle dursun; gerçek aşkı bulacağına Tanrı'ya inandığı gibi inanmaktadır.

40.000 Liret taşıdığı çantası için sevgilisi tarafından öldürülmek istenen Cabiria, bir daha hiçbir erkeğe inanmayacağına dair yeminler ederken içten içe aşkı bulacağını da düşlemektedir. Bir gece tesadüf eseri bir aktörün arabasına binen genç kadın, hayatın bir başka yüzüne tanıklık etse de kendini güvenmekten alıkoyamayacaktır.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 36.947
Film Süresi 110 dakika
Yapım Yılı 1957
Film Dili İtalyanca
Ülke İtalya Fransa
Tür Dram
Yönetmen Federico Fellini
Senaryo Maria Molinari
Oyuncular Giulietta Masina François Périer Franca Marzi Dorian Gray

The Nights of Cabiria - Cabiria'nın Geceleri / Le notti di Cabiria 1957 yorumları

× The Nights of Cabiria - Cabiria'nın Geceleri / Le notti di Cabiria hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?