Aguirre, the Wrath of God - Aguirre, Tanrının Gazabı / Aguirre, der Zorn Gottes 1972 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

1560 yılında, efsanevi altın ülkesi El Dorado'yu bulmak amacıyla İspanyol 'kaşif'ler And dağlarını aşmaktadırlar. Aralarında komutan yardımcısı Don Lope de Aguirre'nin de bulunduğu bir keşif kolu Don Pedro de Ursua başkanlığında yola çıkar. Yerli kölelerin kılavuzluğunda, önce dağlarda ardından haritalarda gösterilmemiş bir nehirde, sallarla sürdürülen yolculuk büyük kayıplara yol açar. Yiyecekleri, salları, mühimmatları ve adamları telef olur; artık görünürde nehir ve bataklıktan başka fethedilecek bir şey kalmamıştır. Askerler görünmeyen ellerin attığı ok ve mızraklara hedef olmaktadır. Ursua keşfe son vererek kampa geri dönmeye karar verir. Aguirre ise nehri takip ederek zafere doğru yürümeleri gerektiğini savunur. Ursua yardımcısının zincire vurulmasını emredince Aguirre ve yandaşları isyan ederler. Aguirre komutayı ele aldığında, kimse ona karşı çıkmaya cesaret edemez..

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 44.092
Film Süresi 93 dakika
Yapım Yılı 1972
Film Dili Almanca Quechua İspanyolca
Ülke Batı Almanya
Tür Macera Dram Tarih
Yönetmen Werner Herzog
Senaryo Werner Herzog
Oyuncular Klaus Kinski Helena Rojo Del Negro Ruy Guerra

Aguirre, the Wrath of God - Aguirre, Tanrının Gazabı / Aguirre, der Zorn Gottes 1972 yorumları

× Aguirre, the Wrath of God - Aguirre, Tanrının Gazabı / Aguirre, der Zorn Gottes hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?