Shadow of a Doubt - Şüphenin Gölgesi 1943 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Charlie amcanın, akrabalarını ziyaret etmek için sakin Santa Rosa kasabasına gelmesi, Hitckcock'un bu en ilginç ve gerilim dolu yolculuklarından biri olan filminin temelini oluşturur.

Joseph Cotton, Philadelphia'dan Kaliforniya'ya ülkenin dört bir yanını dolaşıp, kanundan bir adım önde giden, yakışıklı ve çekici Charles amcayı canlandırıyor. Ama kısa süre içinde, başlangıçta hiçbir şeyin farkında olmayan adaşı, "Kuzen Genç Charlie" (Teresa Wright) amcasının, Neşeli dul katili olduğundan kuşkulanmaya başlayacak ve aralarında ölümcül bir kedi-fare kovalamacısı başlayacaktır. Ama Hitckcock'un en sürükleyici psikolojik gerilim filmlerinden bir olan Shadow of a Doubt'ta, genç kuzen gerçeğe yaklaştıkça, psikopat katilin en sevdiği akrabasının ölümünü planlamaktan başka çaresi kalmaz.

Hitchcock'un kişisel olarak en çok beğendiği filmlerden biri olan Shadow of a Doubt, senaryoyu yazan, Amerikan oyun yazarı Thorton Wilder ile yapılan işbirliğinin sonucunda ortaya çıkmıştır. İki ustanın birlikte yarattığı bu çarpıcı psikolojik gerilim filmi için, Hitchcock kısaca "Cinayet ve şiddeti evlerimize, gerçekten ait oldukları yere geri getirdi." demişti.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 saniye önce
IMDB Puanı 7.9
IMDB Oy Sayısı 50.931
Film Süresi 108 dakika
Yapım Yılı 1943
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Gerilim
Yönetmen Alfred Hitchcock
Senaryo Thornton Wilder
Oyuncular Teresa Wright Joseph Cotten Macdonald Carey Henry Travers

Shadow of a Doubt - Şüphenin Gölgesi 1943 yorumları

× Shadow of a Doubt - Şüphenin Gölgesi hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?