All Quiet on the Western Front izle, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok izle, All Quiet on the Western Front 1930 izle, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok hd izle, All Quiet on the Western Front full hd izle | Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, savaşın anlamsızlığını gözler önüne seren ve savaşta herkesin kaybettiğini savunan Erich Maria Remarque'nin “Im Western nichts Neues” isimli romanından uyarlanan bir klasik.

Film, Birinci Dünya Savaşı’na bağnaz öğretmenlerinin kendilerine empoze ettiği militarist-milliyetçi duygularla gönüllü olarak katılan Alman gençlerinin savaşın ağırlığı ve acımasızlığı altında nasıl ezildiklerini, bedenen kurtulsalar bile geri dönüşü olmayan verdikleri bu kararın ruhların da açtığı derin yaraları çarpıcı bir biçimde gözler önüne serer.

Hem film hem kitap yayınlandığı dönemde birçok milliyetçinin tepkisini çekmiş, İtalya ve Almanya’da filmin gösterimi yasaklanmış; kitap ise Nazi Almanyası’nda 1933 yılındaki “Kitap Yakma Eylemi” sırasında yakılmıştır. Film aynı zamanda, en iyi yönetmen ve en iyi film dallarında Oscar ödülünün de sahibi olmuştu.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 hafta önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 53.712
Film Süresi 136 dakika
Yapım Yılı 1930
Film Dili İngilizce Fransızca Almanca Latince
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Dram Savaş
Yönetmen Lewis Milestone
Senaryo Erich Maria Remarque
Oyuncular Louis Wolheim Lew Ayres John Wray Arnold Lucy

All Quiet on the Western Front - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok yorumları

× All Quiet on the Western Front - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?