routebets

Chopper - Kasap 2000 filmini 360p kalite türkçe altyazılı izle

Mark Brandon'ın kitabından uyarlanan film, Avustralya'nın en 'ünlü' suçlusunun gerçek yaşam öyküsünden kesitleri aktarıyor. Mark Brandon Read, namı diğer Kasap, efsanevi bir suçlu olmak istiyor ama bir türlü istediği şöhreti yakalayamıyor. Film bir biyografi olmasa da polis kayıtları, mahkeme tutanakları, gazete haberleri, mahkumlarla röportajlar, gardiyanlar ve Mark Chopper Read hakkında bilgiye ulaştırabilecek her türlü kaynaktan yararlanılarak psikopat suçlunun hayat hikayesini anlatıyor. Bu film için 20 kilo alarak tanınmam hale gelen Hulk ve Troy'un başrol oyuncusu Eric Bana'yı Kasap rolünde çok etkileyici.


En yakın arkadaşı Jimmy yakalanıp mahkemeye çıkarılınca, ona yardım etmek isteyen Kasap lakaplı Mark Read, davaya bakan hakimi kaçırır. Girişimi başarısız olan Kasap yakalanarak arkadaşıyla aynı hücreye konur. 16 yıl yatacağı hücresini Jimmy'nin yanı sıra bir çete lideri olan Keithy George ile paylaşmaktadır. Keithy ile Kasap arasındaki bir anlaşmazlık, Kasap'ın onu öldürmesiyle sonuçlanır. Bunun üzerine Keithy'nin çetesi intikam almak amacıyla Jimmy'i tutarlar. En yakın arkadaşından canını kurtarmaya çalışan Kasap, birine zorla kulağını kestirir ve güvenliği için başka bir hapishaneye transfer edilir.

8 yıl sonra, Kasap hapisten çıkar ve hesap sormak amacıyla eski dostu Jimmy'nin peşine düşer. Kasap'ın tek derdi Jimmy değildir. Eski bir düşmanı olan Neville'le uğraşması gerekecektir. Bu arada geçinebilmek için telekızlık yapan sevgilisi Tanya'ya da ilgi göstermelidir.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 7.2
IMDB Oy Sayısı 34.069
Film Süresi 94 dakika
Yapım Yılı 2000
Film Dili İngilizce
Ülke Avustralya
Tür Biyografi Komedi Suç
Yönetmen Andrew Dominik
Senaryo Mark Brandon Read Andrew Dominik
Oyuncular Eric Bana Simon Lyndon David Field Dan Wyllie

Chopper - Kasap 2000 yorumları

 • Devrano

  Devrano

  1 ay önce
  0
  cevap yaz

  Psikopat Chopper (Kasap) tam zirdeli, gercek yasandigi icin segiredebilinir.