A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar / Janghwa, Hongryeon 2003 filmini 1080p kalite türkçe altyazılı izle

"Sumi ve Suyon zorunlu bir ayrılığın ardından, aylar sonra evlerine geri dönerler. Annelerinin ölümünün ardından, üvey anneleri çoktan evlerine yerleşmiştir. Babaları üvey anneleri ile kızların arasındaki sorunları görmezden gelmekten yanadır. Oysa iki kız kardeşle, üvey annelerinin arasındaki düşmanlık tahmin edilebileceğinden çok daha köklüdür. Anne, baba ve kızların yaşadığı ev, bu düşmanlıktan kaynaklanan tuhaf olaylara sahne olur. Herkesin hafızasından silmek için uğraştığı bir olay, dördünün de hayatını cehenneme çevirecektir. Ülkesinde ‘dahi’ olarak nitelendirilen Kim Jee-Woon “Karanlık Sırlar”la son yılların en ilginç gerilimlerinden birisine imza atıyor. Benzersiz bir görsel atmosfer, filmin tamamına yayılan sarsıcı hüzün duygusu ile “Karanlık Sırlar” uzak doğu sinemasının alışılagelmiş gerilim örneklerinden bir adım öne çıkıyor

Güney Kore’de gişe rekorları kıran ve bu yıl Cannes'da büyük ilgi gören "Karanlık Sırlar / A Tale of Two Sisters", Fantasporto Festivali'nde, aralarında En İyi Film ve En İyi Yönetmen'in de bulunduğu dört ödül kazandı. 2003 yılında İstanbul Film Festivali'nde Geceyarısı Sineması'nda gösterilen "Üç" adlı filmin yönetmenlerinden biri olan Ji-woon Kim'in yönettiği "Karanlık Sırlar / A Tale Of Two Sisters", akıl hastanesinden eve döndükten sonra, kötü yürekli üvey anneleri, ilgisiz babaları ve evdeki tuhaf olaylarla başa çıkmak zorunda kalan iki kız kardeşin ürkütücü öyküsünü yüksek sesler, ani hareketler, tuhaf görüntüler ve huzursuz edici bir tempoyla anlatıyor. Yarattığı psikolojik gerilimin dozu hiç düşmeden izleyiciyi sürekli şaşırtan ve huzursuz eden "Karanlık Sırlar / A Tale Of Two Sisters"kaçırılmaması gereken bir film..

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 4 hafta önce
IMDB Puanı 7.2
IMDB Oy Sayısı 48.370
Film Süresi 115 dakika
Yapım Yılı 2003
Film Dili Korece
Ülke Güney Kore
Tür Dram Korku Gizem
Yönetmen Jee-woon Kim
Senaryo Jee-woon Kim
Oyuncular Kap-su Kim Jung-ah Yum Su-jeong Lim Geun-young Moon

A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar / Janghwa, Hongryeon 2003 yorumları

× A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar / Janghwa, Hongryeon hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?