routebets

Kinsey 2004 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Alfred Kinsey, Harvard mezunu bir zoologdur. Indiana Üviversitesi'nde biyoloji dersleri vermeye başladıktan sonra, özgür düşünceleri ve mizahi yapısıyla diğerlerinden çok farklı olan öğrencilerinden biriyle evlenir.

Kinsey'i kendilerine yakın bulan öğrenciler, zamanla onunla özel hayatlarını da konuşmaya başlarlar. Özellikle cinsel yaşam ve seks üzerine sorulan sorulara cevap veremeyen Kinsey, aslında hiç kimsenin bu sorulara cevap veremeyeceğini fark eder. Çünkü o güne kadar seks üzerine klinik incelemeler yapılmamıştır. Kurduğu ekiple bu konu üzerinde çalışmaya başlayan Kinsey ilk olarak erkekler üzerinde çalışmaya başlar. Yapılan görüşmeler ilerledikçe insanlar utançlarını ve korkularını yenip, deneyimlerini paylaşmaya başlarlar.

Alfred Kinsey'nin ilk çalışması Sexual Behaviour in the Human Male, 1948'de yayınlanır ve tüm Amerikan basınının ilgi odağı olur. Ancak bunun peşinden kadınların seks hayatları üzerine incelemeler yapmaya başlayan Kinsey'nin çalışmaları Amerika'da atom bombası etkisi yapar.

Alfred Kinsey'nin gerçek yaşamından beyazperdeye aktarılan film, 20. yüzyılın en radikal bilim adamlarından birinin portresini yansıtıyor.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 hafta önce
IMDB Puanı 7.1
IMDB Oy Sayısı 45.437
Film Süresi 118 dakika
Yapım Yılı 2004
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Almanya
Tür Biyografi Dram Romantik
Yönetmen Bill Condon
Senaryo Bill Condon
Oyuncular Liam Neeson Laura Linney Chris O'Donnell Peter Sarsgaard

Kinsey 2004 yorumları