routebets

The Handmaiden - Hizmetçi / Ah-ga-ssi 2016 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Güney Kore’nin yıldız yönetmeni Park Chan-wook’un, Cannes Film Festivali’nde yarışan The Handmaiden'da şehvet, entrika ve cinsel gerilimle örülü göz alıcı bir öykü sunuyor. Sarah Waters’ın The Fingersmith adlı romanından uyarlanan bu dönem filmi, 1930’larda Japon işgali altındaki Kore’de geçiyor. Cannes’da Vulcain En İyi Sanat Yönetimi ödülü kazanan The Handmaiden kusursuz senaryosu ve dahice bir yönetmenlikle izleyiciyi çok katmanlı bir gerilime davet ediyor. Park Chan-wook’un 2013 yapımı Stoker’dan sonra çektiği ilk film olan The Handmaiden, zengin genç bir Japon kadın, onu kandırıp zenginliğini ele geçirmeye çalışan Koreli bir adam ve adamın tuttuğu Koreli bir hizmetçi arasındaki entrika etrafında dönüyor.

Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 70.781
Film Süresi 144 dakika
Yapım Yılı 2016
Film Dili Korece Japonca
Ülke Güney Kore
Tür Dram Romantik
Yönetmen Chan-wook Park
Senaryo Seo-Kyung Chung Chan-wook Park Sarah Waters
Oyuncular Min-hee Kim Tae-ri Kim Jung-woo Ha Jin-woong Jo

The Handmaiden - Hizmetçi / Ah-ga-ssi 2016 yorumları

 • Yusuf

  Yusuf

  1 yıl önce
  0
  cevap yaz

  Mükemmel kurgu standartüstü bir intikam uzmanı! rahatsız edici filmlerin ortak özelliği; ezberleri bozmalarının yanısıra yönetmenin hastalıklı -kime göre, neye göre?- kişiliğini kurguya yansıtabilme becerisi galiba... chan wook'un stoker'ı bu filmin fragmanı gibiydi ve stoker'daki bütün olamamışlıklar ve holywood muhafazarkarlıkları bu filmde özgür bir ifade bulup anlam kazanıyor gibi. toplumsal bilinç ve kültürel altyapı klişeleriyle bulandırılmış beyinlerimizin bu chan-wook filminde farklı ve serbest bir bakış açısıyla didiklenmesi bu çok iyi filmin izlenebilir olması önündeki en büyük engel! iç mekan kullanımlarındaki sanat yönetimi neredeyse kubrick ustalığına şapka çıkarır gibi... senaryo kurgusu ve işlenmesi konusunda üzerinde çok uzun süre çalışıldığı o kadar belli oluyor ki aklınıza getiremediğiniz soruların bile cevabını alabiliyorsunuz... oyunculuklar tam da olması gerektiği gibi ham ve işlenmemiş; kendinizi bir tiyatro sahnesinde hissetmiyorsunuz. ve maalesef kendi cinselliğini keşfetme konusunda kendisine ayıp etmiş bir toplumun kesinlikle uzak durup 55 dakikadan fazla izlememesi gereken bu müthiş kurgu, bu başyapıt keşke daha fazla kitleye hitap edebilseydi de potansiyel çok satan sinemacılarımız bu kadar yeteneksiz olmasaydı.

  • FakiOnTheBeach

   Harika bir filmdi, kesinlikle izlenmeli ^^

  • Nika

   Nika

   1 yıl önce
   0
   cevap yaz

   uzun zamandır izlediğim en güzel filmdi diyebilirim. Adı geçen kişilerin duyguları öylesine muhteşemd

   • gobluth

    gobluth

    1 yıl önce
    0
    cevap yaz

    fazla plot twistten başım döndü uyuşturucu gibi filmdi bu tarz film önerebilcek varsa cevap yazabilir gönül rahatlığı ile 10/10 verdim gitti

    • onurkaya

     onurkaya

     9 ay önce
     0
     cevap yaz

     Müthiş bir senaryo... Bazı sahneler +18 olduğu için aile ile izlenemeyebilir fakat onun dışında çok sürükleyici ve ters köşe yapan bir film.

     • yunusçelik45

      başarısız bir deneme olmuş, chan wook park böyle bir kurgunun altından kalkamamış. yapaylık oyuncuların paçasından halılara falan akıyo.