The Man Who Wasn't There - Orada Olmayan Adam 2001 filmini 1080p kalite türkçe altyazılı izle

Joel Coen'in, kardeşi Ethan'ın yardımıyla çektiği, birlikte yazdıkları 2001 yapımı "The Man Who Wasn't There", Coen tarzı bir traji-komik/ drama filmi. Oscar Ödüllü Amerikan aktör Billy Bob Thornton'un başrolünde yer aldığı yapımda Scarlett Johansson, Frances McDormand, Michael Badalucco, James Gandolfini, Jon Polito, Tony Shalhoub, Richard Jenkins gibi isimler de rol almakta.

Ed Crane, bir berberdir. Saç kesen, düzelten, çok konuşan bir ortağa sahip olan bir berber ve sıradan bir adamdır. Karısı Doris ile ilginç bir ilişkiye sahip olan Ed'in aşırı sakin ve içine kapanık/ dışa dönük enteresan bir kişiliği/ hali vardır.

Bir akşamüstü, dükkanı kapamak üzereyken, aniden içeri giren orta yaşlı bir adam, ısrarla saçlarını kestirmek ister ve bunun üzerine Ed, işe koyulur.

Adamın peruğu dışında pek saçı yoktur ve zaten adı Creighton Tolliver olan bu adam, saçları için gelmemiştir.

Sermayesi olan bir ortağa ihtiyacı olan bu garip adam, Ed'e iş teklifinde bulunur. Ed'in teklifi kabul etmesi üzerine, geriye sadece parayı bulma işi kalmıştır.

Lakin Ed Crane, her şeyi önceden ayarlamıştır; kendisini aldattığını bildiği karısı Doris'in yasak ilişki yaşadığı sevgilisini, kimliği gizli bir şekilde tehdit eden Ed, ortaklık parasını bu şekilde denkleştirmiştir.

Paranın karşılığında sadece küçük bir kağıt alan Ed, dolandırıldığını düşünse de, esasında pek de umrunda değildir.

Öte yandan, karısının sevgilisi (ki bu kişi Ed'in de arkadaşı olmaktadır), kendisini tehdit ederek para isteyen bu adamı araştırmaya başlayınca, işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 hafta önce
IMDB Puanı 7.6
IMDB Oy Sayısı 93.773
Film Süresi 116 dakika
Yapım Yılı 2001
Film Dili İngilizce İtalyanca Fransızca
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Krallık
Tür Suç Dram
Yönetmen Joel Coen Ethan Coen
Senaryo Joel Coen Ethan Coen
Oyuncular Billy Bob Thornton Frances McDormand Michael Badalucco James Gandolfini

The Man Who Wasn't There - Orada Olmayan Adam 2001 yorumları