Winged Migration - Kuşlar Kanatlı Uygarlık / Le peuple migrateur 2001 filmini 720p kalite türkçe altyazılı izle

Kuşlar "Kanatlı Uygarlık", Jacques Perrin'in gerçekleştirdiği üçlemenin son filmi. Üçlemenin ilk filmi Le Peuple Singe ülkemizde pek bilinmese de, ikinci film Microscosmos (Çayırın Sakinleri) vizyona girmiş ve belirli bir hayran kitlesi edinmişti.

Perrin, bu sefer kamerasını doğanın bize hediye ettiği başka bir güzelliğe, yabanıl kuşlara doğrultuyor. Her zamanki gibi özenli bir çalışmayla, yaklaşık üç yüz kişilik ekibiyle üç yıl boyunca kuş familyasının göç yollarını neredeyse dünyanın her tarafında takip etmiş Perrin. Dolayısıyla ortaya çıkan film, göçmen kuşlar üzerine bir belgesel olmanın ötesinde, dünyanın farklı bölgelerini tanıtıcı muhteşem bir seyirlik aynı zamanda. Her şeyden önemlisi, Perrin'in hiçbir bilgisayar efektine başvurmadan inanılmaz görüntüler elde etmeyi başarması ve böylece sinemanın doğallıktan aldığı gücün altının bir kez daha çizmesi. Bu doğallık Perrin'in söylediği gibi izleyiciyi filmin atmosferinin bir parçası haline getiriyor: "Filmi izlerken seyirci kendini kuşlarla gerçekten de seyahat ediyormuş gibi hissetmeli. Sinema izleyicisi bu görüntüleri nasıl elde ettiğimiz sorusuna takılmamalı; onun yerine bu kuşlarla birlikte dünyanın çevresinde uçtuğunu hayal etmesi aslında gayet doğal hale gelecek."

Eklenme Tarihi 1 yıl önce
Güncelleme Tarihi 1 hafta önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 10.924
Film Süresi 89 dakika
Yapım Yılı 2001
Film Dili İngilizce Fransızca
Ülke Fransa İtalya Almanya İspanya İsviçre
Tür Belgesel
Yönetmen Jacques Perrin Jacques Cluzaud Michel Debats
Senaryo Jean Dorst Stéphane Durand Guy Jarry Valentine Marvel Jacques Perrin Francis Roux
Oyuncular Philippe Labro Jacques Perrin

Winged Migration - Kuşlar Kanatlı Uygarlık / Le peuple migrateur 2001 yorumları

× Winged Migration - Kuşlar Kanatlı Uygarlık / Le peuple migrateur hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?