The General izle, General izle, The General 1926 izle, General hd izle, The General full hd izle | 1926 çıkışlı sessiz komedi "The General", Clyde Bruckman ve Buster Keaton ortak yapımı olarak sinema tarihinin en eski ve en başarılı yapımları arasındaki yerini koruyor. Keaton'un başrolünde yer aldığı filmde Marion Mack, Jim Farley ve Glen Cavender de rol almakta.

Şehrin Güney tarafında demiryolu mühendisi olarak görev yapan Johnny, 'The General' adını verdiği lokomotifine adsız bir sevgi beslemektedir. İşini oldukça seven genç adamın hayatında değer verdiği bir diğer şey ise güzel Annabelle idir. Genç kızla birlikte olmaktan hoşlanan Johnny, ülkede savaş harekatı başlayınca Annabelle'nin de desteğiyle orduya katılmaya karar verir.
Asker olmak için sıraya giren genç adam, yetkiliye 'demir yolu mühendisi' olduğunu söyleyince reddedilir ve orduya alınmaz. Zira genç adam, becerikli elleriyle demir yollarında daha verimlidir ve ülkenin böyle bir adamı daha faydalı iş alanlarında kullanması mantıken daha doğrudur.

Ne var ki, genç adam orduya yazılmakta kararlıdır ve kılık değiştirerek tekrar sıraya girer. 'Barmen' olduğunu söyleyen Johnny, açığa çıkar ve dışarı atılır. Üçüncü denemede, bir başkasının onay kağıdını alırken yakalanan genç adamın şansı tükenmiştir.
Genç sevgilisinin, onu üniforma giymeden kabul etmeyecek olması, bu ısrarın ana nedeni olsa da Johnny, mühendislik işine geri gönderilmiştir. Ancak, Johnny'nin 'The General' adlı lokomotifi, Kuzeyliler tarafından kaçırılmıştır ve genç adamın şansı bu noktada tersine dönecek, savaştan kazanç sağlayan sayılı insanlardan biri olacaktır.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 hafta önce
IMDB Puanı 8.2
IMDB Oy Sayısı 72.049
Film Süresi 67 dakika
Yapım Yılı 1926
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Aksiyon Macera Komedi
Yönetmen Clyde Bruckman Buster Keaton
Oyuncular Buster Keaton Marion Mack Glen Cavender Jim Farley

The General - General yorumları

× The General - General hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?