Freaks izle, Hilkat Garibeleri izle, Freaks 1932 izle, Hilkat Garibeleri hd izle, Freaks full hd izle | Freaks, Tod Browning’in kendi geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak çektiği kült bir filmdir. Dönemin sirklerindeki gösterilerin parçası olan kolsuz ve bacaksız insanlar, siyam ikizleri, cüceler, iskelet insanlar, sakallı kadınlar, çift cinsiyetli insanlar gibi gerçek fiziksel deformasyonlarıyla hilkat garibelerini seyircinin önüne çıkarması Browning’in ağır eleştirilere maruz kalmasına hatta sinema kariyerinin sonlanmasına sebep olmuştur.

30 yıl boyunca yasaklı kalan, 1960’ların başında yeniden keşfedilerek gece yarısı gösterimlerine alınan, 1994 yılında ise “kültürel, tarihsel ve estetik açıdan önemli” olduğu gerekçesiyle yasaklı olmaktan çıkarılan film günümüze kısaltılmış montajı ve alternatif sonlu yeni düzenlemesiyle ulaşmıştır.

Filmin hikayesi, hilkat garibeleriyle dolu bir sirkte geçer. Sirk artistleri arasında bulunan güzel trapez sanatçısı, cüce Hans’ın evlilik teklifini kabul eder. Fakat hilkat garibeleri, bu evliliğin Hans’ın parası için olduğunu öğrenirler. Onlarla dalga geçen trapezcinin, sevgilisi ile birlikte Hans’ı öldürme planları yaptığı ortaya çıktığındaysa, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olan hilkat garibeleri bu kadın ve sevgilisi için korkunç bir intikam planı hazırlarlar.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 7.9
IMDB Oy Sayısı 38.319
Film Süresi 64 dakika
Yapım Yılı 1932
Film Dili İngilizce Almanca Fransızca
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Dram Korku
Yönetmen Tod Browning
Senaryo Clarence Aaron 'Tod' Robbins
Oyuncular Wallace Ford Leila Hyams Olga Baclanova Roscoe Ates

Freaks - Hilkat Garibeleri yorumları