Nosferatu izle, Nosferatu, Korkunun Senfonisi izle, Nosferatu 1922 izle, Nosferatu, Korkunun Senfonisi hd izle, Nosferatu full hd izle | Nosferatu 1922 yılında Almanya'da çekilen Alman Dışavurumculuğu akımının başyapıtlarından ve korku sinemasının sayılı klasiklerindendir. F. W. Murnau'nun yönettiği filmde Max Schreck, vampir Kont Orlok rolündedir. Filmin orjinal Almanca adı Nosferatu, eine Symphonie des Grauens yani Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi 'dir.Film 1921 yılı ile 1922 yılı arası çekilmiştir. Bram Stoker'ın Drakula romanının uyarlamasıdır ve telif ödenmeden yapıldığı için yayından kaldırılmıştır.

Nosferatu filminde Bram Stoker'ın filminden farklı olarak vampir Kont Orlok'dur. Bram Stoker'ın Drakula'sında ise vampir kontun adı Drakula'dır. Thomas Hutter Almanya'nın Bremen'e bağlı Wisburg isimli küçük bir kasabasında karısı Ellen ile birlikte yaşamaktadır. Transilvanya'da yaşayan Kont Orlok'dan bir mektup gelir.Bazı sembollerle dolu bu mektubu Renfield isimli kişi Hutter için okur. Zengin Kont Orlok ile emlak anlaşması yapmak için Hutter Transilvanya'ya gidecektir.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 2 gün önce
IMDB Puanı 8.0
IMDB Oy Sayısı 81.084
Film Süresi 81 dakika
Yapım Yılı 1922
Film Dili Almanca
Ülke Almanya
Tür Fantastik Korku
Yönetmen F.W. Murnau
Senaryo Henrik Galeen
Oyuncular Max Schreck Gustav von Wangenheim Greta Schröder Georg H. Schnell

Nosferatu - Nosferatu, Korkunun Senfonisi yorumları

 • kemalkenter9

  kemalkenter9

  3 yıl önce
  0
  cevapla

  Harika site olmuş kutlarım sizi . Neyse övgüye de ihtiyacı yok zaten de. haddim olmayarak bir defalık istekte bulunsam kabul edilir mi acep. Broken Lullaby (1932) . türkçe altyazısı da yeni yüklenmiş. iyi çalışmalar

  • tafdi

   tafdi

   3 yıl önce
   0
   cevapla

   iyi dilekleriniz için teşekkürler.. bir defalık ne demek her zaman için isteklerinizi bize [email protected] e-posta adresinden iletebilirsiniz. istek filminiz en kısa sürede eklenecektir. şimdiden iyi seyirler..

  • nomoresky

   nomoresky

   1 yıl önce
   0
   cevapla

   @tafdi yöneticileri. bu filmin altyazısı özensiz hatta bir çok yerde yanlış çevrilmiş. İzleyiciyi fena halde hikaye hakkında yanıltıyor. lütfen bu filmin altyazısını güncelleyin.

   • Erdemmmm

    Erdemmmm

    2 yıl önce
    0
    cevapla

    millet öncelikle film çok güzel. bir başyapıt. ancak filmde konuşma seslerinin olmayışı ve eski bir oyunculuk zihniyetiyle yapılmış oluşundan dolayı alışılagelmişten epey uzak. bu yüzden bu filmi izlemeden önce filmi daha iyi anlamak ve yorumlamak adına ilk olarak 1979 yapımı ' Vampir Nosferatu' adlı filmi izlemenizi tavsiye ederim. ve aynı filmi tafdi . com da görmeyide çok isterim :) iyi seyirler..

    • gobluth

     gobluth

     1 yıl önce
     0
     cevapla

     Who was flickering the lights?