Bride of Frankenstein izle, Frankeştayn'ın Gelini izle, Bride of Frankenstein 1935 izle, Frankeştayn'ın Gelini hd izle, Bride of Frankenstein full hd izle | Fırtınalı bir günde Lord Byron, yazar Mary Shelley ve kocası Percy ateşli bir tartışma içindedirler. Mary, Frankenstein'ın basit bir korku hikayesi değil, insan ruhunu aydınlatan derin bir eser olduğunu iddia eder ve hikayenin aslında canavarın ölümüyle bitmediğini ve devamı olduğunu söyler. Başlar anlatmaya;

Gerçekten de Frankenstein canavarı, her şeyi sona erdiren yangından sağ kurtulmayı başarmıştır. İnsanların nefret dolu bakışlarından kaçmaya, karşılığında gittiği yerlere yıkım ve ölüm getirmeye devam eder. Öte yandan Doktor Frankenstein, ustası Doktor Pretorius'un çılgın deneylerine devam ettiğini fark eder. Tanrı rolü oynayan bilim adamı bu kez dişi bir canlı yaratmak istemektedir. Böylelikle yeni bir canavar doğar: kimilerinin Frankenstein'ın gelini diyeceği korkunç bir kadın.

Bu kez kendine bir eş bulduğunu düşünen canavar gelinin peşine düşer ama onun tarafından da reddedilmek, ona bu dünyada yer olmadığını anlatacaktır.

1931'deki klasiği gerçek yapan kadro, ileride serinin en müthiş filmi olarak kabul edilecek olan bu çılgınlığı gerçekleştirmek için tekrar bir araya geliyor. Yönetmen james whale ve boris carloff eksiksiz olarak buradalar. Elsa Lanchester ise hem yazar Marry Shelley'e hem de Gelin'e hayat veriyor.

Eklenme Tarihi 3 yıl önce
Güncelleme Tarihi 3 hafta önce
IMDB Puanı 7.9
IMDB Oy Sayısı 39.303
Film Süresi 75 dakika
Yapım Yılı 1935
Film Dili İngilizce
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tür Dram Korku Bilim Kurgu
Yönetmen James Whale
Senaryo Mary Shelley
Oyuncular Boris Karloff Colin Clive Valerie Hobson Ernest Thesiger

Bride of Frankenstein - Frankeştayn'ın Gelini yorumları

× Bride of Frankenstein - Frankeştayn'ın Gelini hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?